Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czapki OSP

( ilość produktów: 12 )

Bardzo ważnym elementem stroju strażaków-ochotników są odpowiednio dobrane nakrycia głowy. Praca związana z pełnieniem służby Ochotniczej Straży Pożarnej wymaga także odpowiedniego zabezpieczenia samych strażaków, zwłaszcza przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, zarówno w zimie, jak i w lecie. Nie można również zapominać o fakcie pełnienia przez strażaków-ochotników także funkcji oficjalnych. Szeroki wybór czapek dla OSP znajdziesz w sklepie Sortmund.pl.

Polowe czapki OSP

Praca strażaków-ochotników wiąże się przede wszystkim z ciągłą gotowością do niesienia pomocy w razie wystąpienia zagrożenia w wymiarze lokalnym. Niezaprzeczalną wartością jednostek OSP jest ich obecność i dyspozycyjność w większości terenów, przez co mogą szybciej i sprawniej dotrzeć do poszkodowanych przed przybyciem innych rodzajów służb. Wśród czapek Ochotniczej Straży Pożarnej o charakterze polowym można znaleźć w sklepie Sortmund.pl następujące:

  • polarowe czapki do stosowania podczas chłodniejszych dni;
  • czapki polowe z daszkiem, chroniące zarówno przed promieniami słońca, jak i deszczem.

Obydwa rodzaje czapek dostępne są z haftem "STRAŻ" oraz emblematem OSP podnoszącym właściwą identyfikację przedstawicieli tego rodzaju służby.

Uroczystości oficjalne - czapki dla OSP

Służba Ochotniczej Straży Pożarnej wiąże się nie tylko z pełnieniem obowiązków polowych. To także szereg uroczystości o charakterze oficjalnym, których głównym celem jest spajanie więzów lokalnych społeczności. W tym też celu strażacy-ochotnicy, w zależności od piastowanego stanowiska i posiadanej rangi, mogą się wyposażyć w naszym sklepie Sortmund.pl w następujące rodzaje oficjalnych czapek Ochotniczej Straży Pożarnej:

  • czapki rogatywki oficerskie oraz podoficerskie (w ofercie sklepu Sortmund.pl dostępne są także specjalne galony do rogatywki);
  • specjalnie zaprojektowany z myślą o kobietach w służbie Ochotniczej Straży Pożarnej czarne kapelusze z naszytym emblematem OSP.
pixelpixel