Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pagony służbowe SG

( ilość produktów: 16 )

Rola Służb Granicznych dla obronności granicy Rzeczypospolitej Polskiej oraz kontroli ruchu granicznego jest nieoceniona. Jest to umundurowana i uzbrojona formacja, której funkcjonariusze powinni nie tylko wykazywać się właściwymi dla tego rodzaju służby umiejętnościami i warunkami psychofizycznymi, ale także powinni być łatwo identyfikowalni. W tym celu, zgodnie z przepisami regulującymi funkcjonowanie Straży Granicznej, przedstawiciele służby są zobowiązani do noszenia zunifikowanego umundurowania w podziale na wykonywane czynności. Wykonywanie podstawowych obowiązków wymaga założenia stroju służbowego, którego nieodzownym elementem są pagony służbowe dla Służby Granicznej.

Pagony służbowe Służb Granicznych - wymagania resortowe

Zgodnie z Rozporządzeniem szefa resortu MSWiA z 2016 r. w sprawie umundurowania funkcjonariuszy Straży Granicznej, ubiór służbowy jest noszony przez przedstawicieli służb w trakcie pełnienia wszelkich obowiązków służbowych, z wykluczeniem tych obowiązków, które wymagają zastosowania innego rodzaju ubiorów. Rozporządzenie, stanowiąc uzupełnienie przepisów ustawy o Straży Granicznej z 1990 r., nakazuje w przypadku ubioru służbowego stosowania pagonów służbowych dla Służb Granicznych wykonanych w kolorze oliwkowym, czarną nicią, wykonaną metodą haftu komputerowego.

Sklep sortmund.pl - pagony służbowe dla Służby Granicznej

Pagony służbowe dla Służb Granicznych, zwane też inaczej pochewkami lub naramiennikami, są przytwierdzane do ściśle określonych elementów ubioru służbowego. Ich celem jest wskazanie stopnia służbowego funkcjonariusza, dzięki czemu jest ułatwiona identyfikacja obowiązków oraz wynikająca z tego tytułu hierarchia zależności służbowych. Dzięki układowi naszytych symboli (jak. np. belki, gwiazdki czy krokiewki), rozróżnia się pagony służbowe Służb Granicznych przeznaczone zarówno dla kaprali, plutonowych, sierżantów czy chorążych, jak i poruczników, kapitanów, majorów czy pułkowników. W sklepie sortmund.pl znajdziesz pagony służbowe dla Służby Granicznej zgodne z wytycznymi MSWiA.

pixelpixel