Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Baretki wojskowe

( ilość produktów: 40 )

Pełnienie czynnej służby wojskowej, to dla żołnierzy Wojska Polskiego honor w służbie na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej. Wykonywanie rozkazów zarówno w zakresie obronności kraju, jak i sojuszy, do których Polska przynależy, a także pełnienie misji pokojowych, w tym też międzynarodowych, często wieńczy przyznanie specjalnych orderów za poczynione zasługi. Jedną z podstawowych form oznaczania przyznanych orderów są baretki wojskowe, czyli wąskie wstążki o konkretnej barwie, które są noszone na mundurze wojskowym w czasie, gdy nie ma możliwości noszenia pełnej odznaki. Szeroki wybór baretek na mundur wojskowy oferuje sklep sortmund.pl.

Baretki wojskowe polskie i nie tylko

Cechą charakterystyczną baretek wojskowych jest ściśle określony rozmiar i układ barw uzależniony od przyznanego odznaczenia. Podobnie rzecz się ma z miejscem przypinania baretek na mundurze wojskowym oraz układem kolejnych, który jest jasno określony wedle rangi przyznanych odznaczeń i orderów. Sklep sortmund.pl, który specjalizuje się w wyposażeniu przedstawicieli Wojska Polskiego między innymi w zakresie umundurowania, oferuje:

  • baretki wojskowe polskie - dotyczące m.in. takich odznaczeń, jak: Medale za Długoletnią Służbę, Medale "W Służbie Bogu i Ojczyźnie", Medale za Zasługi dla Obronności Kraju, Medale Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Krzyż Zasługi i inne;
  • baretki wojskowe za działania międzynarodowe, przykładowo: Gwiazda Iraku, Gwiazda Afganistanu, Medal NATO za misję w Kosowie oraz wiele innych.

Baretki na mundur wojskowy najwyższej jakości

Oferowane baretki na mundur wojskowy są wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniających wysoką trwałość samej baretki oraz kolorów na niej widniejących. Wszystkie baretki wojskowe dostępne w sklepie sortmund.pl dostępne są w komplecie z sukienną podkładką koloru czarnego o również ściśle określonych wymiarach.

pixelpixel