Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odzież dla ratownictwa medycznego

( ilość produktów: 38 )

Ratownik medyczny to zawód o szczególnym charakterze - wymaga nie tylko wysokiej sprawności fizycznej, ale również przygotowania medycznego i dużej odporności psychicznej. Niesienie pomocy zarówno ofiarom wypadków, jak i chorym podczas nagłych zdarzeń to podstawa codziennych dyżurów. W związku z tym, pracownicy służby ratownictwa medycznego muszą być odpowiednio przygotowani pod względem sprzętu, jak również odzieży ratowniczej, która powinna być nie tylko dobrze widoczna dla innych uczestników zdarzeń, ale również trwała i wygodna w użytkowaniu.

Odzież dla ratownictwa medycznego w sklepie Sortmund.pl

W sklepie Sortmund.pl znaleźć można praktycznie cały asortyment niezbędnych elementów ubioru ratownika medycznego. Poszczególne elementy ubioru zapewniają właściwą widoczność, a także komfort pracy niezależnie od sezonowości, również w te najzimniejsze dni. W naszym sklepie dostępne są m.in.:

  • czapki polarowe w widocznym jaskrawym pomarańczowym kolorze;
  • koszulki różnego typu: t-shirt, polo;
  • odzież ratownicza termoaktywna - spodnie, bluzy, koszulki longsleeve oraz bezrękawniki zapewniające odpowiednią ochronę podczas długotrwałej pracy w chłodnych warunkach;
  • spodnie całoroczne i legginsy dla dodatkowej ochrony;
  • polary z elementami odblaskowymi dla wzmocnienia widoczności;
  • pasy przeciążeniowe i taktyczne parciane z klamrami zatrzaskowymi;
  • a nawet saszetki ogrzewające do stóp i dłoni.

Oferowane produkty dostępne są w różnych rozmiarach i uniwersalnych krojach dla kobiet oraz mężczyzn.

Podstawowe cechy ubrań ratownictwa medycznego

Poza zapewniającą doskonałą widoczność jaskrawą barwą i elementami odblaskowymi, odzież ratownictwa medycznego powinna być przede wszystkim wytrzymała i zapewniać pełną swobodę ruchów podczas wykonywania akcji ratowniczej. Odzież taka powinna być również odpowiednia do pór roku, żeby wzmocnić komfort termiczny podczas pracy terenowej zarówno w miesiącach jesiennych czy zimowych, jak również w letnich.

pixelpixel