Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Służba Ochrony Państwa

( ilość produktów: 352 )

Służba Ochrony Państwa – umundurowanie

SOP jest umundurowaną formacją, która podlega Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z dniem 2018 roku Służba Ochrony Państwa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu (BOR), przejmując jej obowiązki. Funkcjonariusze są zobowiązani do noszenia mundury, który identyfikuje ich z tą konkretną formacją. Umundurowanie Służby Ochrony Państwa jest symbolem, elementem tożsamości i jednocześnie identyfikatorem jej członków. Mundur Służby Ochrony Państwa charakteryzuje się zielonym kolorem, a na ramieniu kurtki znajduje się logo SOP z symbolem Orła.

Mundur Służby Ochrony Państwa zimowy i letni

Podobnie, jak inne jednostki mundurowe, również SOP posiada mundur Służby Ochrony Państwa w wersji polowej, galowej i wyjściowej. Poszczególne elementy ubiorów różnią się też w zależności od pory roku. Przykładowo w wersji zimowej ubioru polowego Służby Ochrony Państwa, funkcjonariusze noszą kurtki i spodnie z ociepleniem. W zimowym stroju polowym mamy do dyspozycji spodnie i bluzy bez ocieplaczy.

SOP – korpusy i stopnie służbowe

W naszym sklepie dostępne jest umundurowanie dla Służby Ochrony Państwa, a także emblematy z oznaczeniami dla poszczególnych korpusów oraz stopni służbowych. Są to korpus szeregowy z szeregowych i starszych szeregowych, korpus podoficerów z kapralem, plutonowym, sierżantem i starszym sierżantem, korpus chorążych z młodszym chorążym, chorążym i starszym chorążym oraz korpus oficerów z podporucznikiem, porucznikiem, kapitanem, majorem, podpułkownikiem, pułkownikiem, generałem brygady i generałem dywizji.

Oferujemy umundurowanie dla Służby Ochrony Państwa oraz niezbędne wyposażenie dla funkcjonariuszy, które obowiązuje przy ubiorze polowym i galowym. Mundur jest zgodny z obowiązującym prawem, wynikającym z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie elementy ubioru wyróżniały się wysokogatunkowym materiałem i starannym wykonaniem, co przekłada się nie tylko na bardziej estetyczny wygląd oraz prezentację, ale też trwałość i żywotność munduru.

pixelpixel