Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Emblematy Straży Miejskiej

( ilość produktów: 5 )

Jednym z elementów uzupełniających umundurowanie strażników miejskich są specjalnie wyszywane emblematy naramienne, których stosowanie ma na celu wzmocnić właściwą identyfikację funkcjonariusza. Najczęściej emblematy Straży Miejskiej zawierają elementy określające przynależność terytorialną, ale dostępne są również specjalne naszywki o charakterze celowym, lub okolicznościowym. Zgodnie z art. 21 ust. 1 Ustawy o strażach gminnych strażnik miejski pełniący czynności służbowe jest zobowiązany do noszenia takich emblematów gminnych, wraz z odpowiednim umundurowaniem, legitymacją służbową i oznaczeniem identyfikacyjnym.

Emblematy Straży Miejskiej

Zgodnie z § 15 Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich) z dn. 28 lipca 1998 r., emblemat gminny noszony przez strażnika miejskiego musi:

  • mieć formę wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm z odstępstwem do 10 mm;
  • określać gminę, na terenie której zatrudniony jest dany funkcjonariusz (w formie herbu oraz nazwy własnej);
  • być umieszczony na rękawach z założeniem około 60 mm odległości od górnej krawędzie rękawa.

Dzięki temu, poza innymi elementami charakterystycznymi dla ubioru strażników miejskich (jak np. trójrzędowa szachownica w kolorze żółto-granatowym), funkcjonariusze zyskują dostęp do ujednoliconych emblematów gminnych, które dodatkowo wzmacniają identyfikację strażnika i podkreślają jego przynależność do danej gminy. W ofercie sklepu sortmund.pl znaleźć można zarówno emblematy gminne, jak i okolicznościowe. Wszystkie są dostępne w formie solidnych i trwałych naszywek, również w postaci mocowania na rzep.

Dodatkowe emblematy i naszywki

Poza obowiązkowymi gminnymi emblematami Straż Miejska dopuszcza noszenie dodatkowych emblematów. Przykładowo w naszej ofercie znajduje się m.in. emblemat z napisem "COVID-19", którego głównym celem jest identyfikacyjne podbudowanie roli służb mundurowych w walce z pandemią.

pixelpixel