Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czapki policyjne

( ilość produktów: 15 )

W sklepie internetowym Sortmund znajdziesz szeroki asortyment czapek policyjnych, które spełniają najwyższe standardy jakości i funkcjonalności. Oferujemy różnorodne modele, które dostosowane są do specyficznych wymagań służby w Policji, od czapek zimowych, przez letnie, aż po eleganckie policyjne czapki garnizonowe do munduru wyjściowego. Nasze produkty zapewniają komfort noszenia, odpowiednią ochronę w różnych warunkach atmosferycznych i pełną zgodność z regulaminem w oficjalnych sytuacjach służbowych.

Jakiego typu czapki policyjne znajdziesz w naszym asortymencie?

Czapki zimowe dostępne w naszym asortymencie to doskonałe rozwiązanie na chłodniejsze miesiące. Wykonane z wysokiej jakości polaru, gwarantują one optymalną izolację cieplną, co jest kluczowe podczas długich godzin służby na zewnątrz. Polarowa tkanina, użyta w produkcji tych czapek, charakteryzuje się lekkością oraz miękkością, co przekłada się na wysoki komfort noszenia. Jednocześnie materiał ten jest wysoce oddychający, co zapobiega nadmiernemu poceniu się.

Letnia czapki policji wykonane z materiału ripstop to niezastąpiony element wyposażenia podczas służby w cieplejsze dni. Ripstop to specjalna tkanina, która charakteryzuje się wysoką odpornością na rozdarcia, co jest niezwykle ważne w codziennej pracy policjantów. Materiał ten jest jednocześnie lekki i przewiewny, co zapewnia odpowiednią wentylację i komfort nawet w najgorętsze dni. Czapka letnia posiada klasyczny fason z daszkiem, który chroni oczy przed słońcem, a także nie zawiera dodatkowych napisów, co podkreśla jej minimalistyczny i profesjonalny wygląd. Wewnętrzna opaska z chłonnego materiału pomaga w odprowadzaniu potu, co zwiększa komfort noszenia przez cały dzień.

W naszej ofercie znajdują się również czapki garnizonowe wyjściowe, które są nieodłącznym elementem munduru galowego policji. Te eleganckie nakrycia głowy dostępne są w dwóch wersjach: dla podoficerów i aspirantów oraz dla oficerów. Każda z tych wersji została starannie zaprojektowana, aby odzwierciedlać rangę i prestiż noszącego ją funkcjonariusza. Charakterystycznym elementem tych czapek jest daszek z lakierowanej skóry, który dodaje elegancji i prestiżu. Wewnętrzna część czapki wyściełana jest miękką podszewką, która zwiększa komfort noszenia.

Czapki policji w Polsce - jak zmieniały się przez lata?

W okresie II Rzeczypospolitej (od 1918 do 1939 roku), policja państwowa nosiła charakterystyczne nakrycia głowy, znane jako rogatywki, które stały się symbolem służby mundurowej. Po transformacji ustrojowej w 1989 roku, wraz z powołaniem Policji w miejsce Milicji Obywatelskiej, zaszły znaczące zmiany w strukturze oraz wizerunku służb mundurowych. Wprowadzono nowoczesne wzory czapek policyjnych, które miały nie tylko spełniać wymogi funkcjonalności, ale również prezentować nową, demokratyczną twarz polskiej policji. Do najważniejszych elementów nowego umundurowania należały policyjne czapki garnizonowe, czapki letnie typu ripstop oraz czapki zimowe, które były dostosowane do różnych warunków klimatycznych oraz specyfiki służby.

Wybierz policyjne czapki z Sortmund - sprawdź, dlaczego warto

Wszystkie oferowane przez nas czapki policyjne, zarówno zimowe, letnie, jak i garnizonowe, spełniają najwyższe standardy jakości. W produkcji używane są materiały odporne na uszkodzenia, które jednocześnie zapewniają komfort noszenia i funkcjonalność. Dbałość o wszystkie istotne detale sprawia, że nasze produkty są estetyczne, praktyczne w codziennej służbie i stanowią reprezentatywny element umundurowania każdego funkcjonariusza.

Modele czapek widocznych na tej stronie są zaprojektowane tak, aby sprostać różnorodnym wymaganiom służby. Szeroki wybór różnych wariantów pozwala na idealne dopasowanie nakrycia głowy do indywidualnych potrzeb każdego funkcjonariusza. Bez względu na rangę czy specyfikę wykonywanych obowiązków, każdy policjant znajdzie odpowiedni model, który zapewni mu nie tylko profesjonalny wygląd, ale także pełen komfort i ochronę.

Zobacz także sznury galowe policyjne dostępne w naszej ofercie.

pixelpixel