Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Policja

( ilość produktów: 1008 )

Umundurowanie Policji

Wszyscy funkcjonariusze służb mundurowych są zobowiązani do noszenia specjalnie dla nich przeznaczonych uniformów. Należy też do nich Policja, która dzięki swojemu umundurowaniu jest łatwo rozpoznawalna, natomiast jej funkcjonariusze wykazują przynależność do konkretnej formacji. Mundury Policji muszą być zgodne z zasadami, które wynikają z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie umundurowania policjantów. Umundurowanie Policji składa się z ubioru wyjściowe, galowego oraz służbowego letniego i zimowego.

Letnie i zimowe służbowe mundury Policji

Jeżeli chodzi o letnie umundurowanie Policji, to składa się z kilku elementów, z których można skomponować odpowiednie zestawy. Pierwszy obejmuje letnie spodnie i koszulę służbową z krótkim rękawem oraz półbuty. W drugim letnią koszulę służbową zamieniamy na jej wersję z długim rękawem, z kolei w trzecim na koszulkę polo z krótkim rękawem i służbową kurtkę letnią. Można jeszcze polo zastąpić koszulką typu T-shirt, musi on być jednak oznaczony w prawidłowy sposób.

Zimowe mundury Policji służbowe składają się z zimowych spodni służbowych, kurtki z podpinką i polarowym ocieplaczem, trzewików, zimowej czapki, rękawiczek ze skóry i pasa głównego. Do wyboru funkcjonariusze mają sweter, półgolf oraz koszulę służbową z długim rękawem.

Wyjściowy, galowy i ćwiczebny ubiór policyjny

Mundur wyjściowy składa się zarówno w wersji męskiej i damskiej z koszuli wyjściowej, czapki gabardynowej i krawata. Panowie zakładają długie spodnie, panie spódnice. Najbardziej restrykcyjne zasady obowiązują przy ubiorze galowym. Są to jednolite mundury Policji, w skład których wchodzą koszule i spodnie wyjściowe, czapka i kurtka gabardynowa, rękawiczki i krawat. Jest jeszcze ubiór ćwiczebny, który różni się w zależności od pory roku. Zimą obowiązują czapki, bluzy i kurtki, a także spodnie ćwiczebne i koszulki z długim rękawem. Latem strój jest lżejszy, ewentualnie można skorzystać dodatkowo z ciepłej bluzy ćwiczebnej.

W naszej ofercie dostępne jest pełne wyposażenie dla Policji, dotyczące umundurowania służbowego, ćwiczebnego, wyjściowego oraz galowego.

pixelpixel