Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Baretki Państwowa Straż Pożarna

( ilość produktów: 25 )

Państwowa Straż Pożarna należy do specjalnego rodzaju służb publicznych, której działania doświadczamy praktycznie wszyscy każdego dnia. Funkcjonariusze, zwłaszcza biorący udział w akcjach gaśniczych oraz ratunkowych, których celem jest ochrona zdrowia i życia ludności, a także zwierzyny czy też ochrona mienia, pełnią swoją służbę z najwyższym oddaniem i heroizmem. Akcje prowadzone są często z narażeniem życia, co nierzadko kończy się jego poświęceniem na rzecz ratowania innych. W związku z tym strażacy po skutecznych akcjach bywają nagradzani specjalnymi medalami i odznakami, których specjalną formę stanowią baretki na mundur Straży Pożarnej. Szeroki wybór baretek Straży Pożarnej znajdziesz w naszym sklepie Sortmund.pl.

Czym jest baretka strażacka?

Jest zamiennikiem odznaczenia i noszona jest w przypadku, gdy nie ma obowiązku zakładania odznaczeń do munduru. Wygląd baretki strażackiej regulują przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie umundurowania strażaków PSP.

Baretka strażacka przypomina wąski pasek barwnej wstążki, na której układ kolorów jest identyczny, jak na wstążce przewidzianej dla danego odznaczenia lub orderu przyznawanego w PSP. Barwy i wygląd baretki strażackiej powinien być zgodny z obowiązującymi przepisami. Wysokość baretki to 8 mm, nakłada się ją na sukienną podkładkę koloru czarnego o 2mm dłuższą i szerszą od baretki. Umieszczenie na baretce rozetki lub rozetki z poziomym galonikiem oznacza order wyższej klasy, a srebrny lub złoty pionowy galonik po środku - wyższy stopień odznaczenia.

Baretki dla Straży Pożarnej - rodzaje odznaczeń

Wśród dostępnych w naszym sklepie baretek Straży Pożarnej znajdziesz szereg emblematów strażackich. Do najważniejszych należą takie, jak przykładowo:

  • Krzyż Zasługi;
  • Medal za Zasługi dla Pożarnictwa;
  • Medal za Długoletnią Służbę;
  • Krzyż Zasługi Orderu Św. Floriana (patrona strażaków);
  • Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej;
  • Odznaka Zasłużony Funkcjonariusz Pożarnictwa;
  • Odznaka za zasługi w zwalczaniu powodzi;
  • czy też Medal Zasługi dla Związku Zawodowego Strażaków PSP "Florian".

Większość medali i odznaczeń dostępna jest w różnej randze z podziałem na brązowe, srebrne i brązowe.

Baretki na mundur Straż Pożarna - oferta sklepu Sortmund.pl

W zakresie baretek Straży Pożarnej nasz sklep dostarcza najwyższej jakości produkty, które spełnią oczekiwania zarówno wręczających medale i odznaczenia, jak i uhonorowanych nimi. W przypadku pełnej dostępności wszystkie produkty z kategorii baretek dla Straży Pożarnej dostępne są w formie szybkiego zakupu. Co więcej, możesz też na indywidualne zamówienie skompletować zestaw baretek PSP, włączając też inne odznaki (np. w zakresie honorowego krwiodawstwa).

Baretki strażackie przyszywane czy przypinane?

Jedne i drugie mają swoich zwolenników. Ważne, by były na tyle estetyczne i starannie wykonane, by nie psuć ogólnego wizerunku. Od strojów wyjściowych wymaga się perfekcji w każdym detalu, tym bardziej baretki PSP, która jest odpowiednikiem ważnych orderów i odznaczeń.

Sklep internetowy Sortmund

Nasz sklep kieruje swoją ofertę do Służb mundurowych, stąd też obecność odzieży i akcesoriów przeznaczonych dla Państwowej Straży Pożarnej. U nas kupisz nie tylko baretki PSP, ale i wiele innych niezbędnych elementów ubioru strażackiego, jak np. dystynkcje strażackie. Zapraszamy do współpracy osoby prywatne i instytucje. Skorzystaj z wygodnej formy zakupów on-line już dziś. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i dokonania zakupów.

pixelpixel