Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pasy RM

( ilość produktów: 11 )

Niezbędne wyposażenie ratowników medycznych - pasek do spodni ratowniczych

Odpowiedzialność ciążąca na ratownikach medycznych i ekstremalne warunki pracy, z którymi mierzą się na co dzień, sprawiają, że powinni być oni przygotowani na wszystko. Odpowiednią odzież dla Ratownictwa Medycznego, zapewniającą wygodę, ale i spełniającą wszystkie ustanowione normy, powinny uzupełniać akcesoria przydatne w trakcie ich pracy, ale i zwiększające jej komfort. Jednym z niezbędnych dodatków jest pasek do spodni ratowniczych

Obowiązkowy dodatek każdego ratownika

Mimo regulacji obecnych w spodniach dla ratowników medycznych każdy model powinien także posiadać szlufki na pasek. Te dedykowane do ubrań dla specjalistów znajdziesz w sklepie internetowym Sortmund. Czym różnią się one od standardowych? 

Paski do spodni ratowniczych to zazwyczaj pasy parciane, zapinane na klamry zatrzaskowe. W naszym asortymencie znajdziesz różne długości oraz szerokości tego typu dodatku. Główną funkcją paska u ratowników medycznych nie jest jednak podtrzymanie spodni, a dodatkowe wyposażenie ratownika, co także zapewniają oferowane przez nas pasy. 

Pasy taktyczne - ratownictwo medyczne

Niejednokrotnie to właśnie od przygotowania ratownika może zależeć szybkość udzielenia niezbędnej pomocy poszkodowanemu, a w konsekwencji nawet jego życie. Właśnie dlatego w trakcie pracy tych specjalistów świetnie sprawdza się pas taktyczny - ratownictwo medyczne pod wieloma względami nie może się bez niego obejść. Tego typu modele umożliwiają przenoszenie ciężkiego oporządzenia czy broni, ale także przypięcie na przykład saszetki z wszystkimi niezbędnymi rzeczami — kluczami, dokumentami itd. 

W sklepie Sortmund znajdziesz paski do spodni ratowniczych różnego typu, które umożliwiają przenoszenie oporządzenia do nawet 30 kg, jak pas taktyczny, przeciążeniowy HARRIS-HAWK II czy nieco sztywniejszy, nielamowany HARRIS-HAWK III. Jesteśmy pewni, że bez problemu znajdziesz u nas model, którego szukasz w odpowiednim rozmiarze!

Specjalistyczne pasy dla Ratowników Medycznych

W potocznym rozumieniu stosowanie pasów sprowadza się wyłącznie do utrzymywania dolnych części garderoby. Jednak w kontekście Ratownictwa Medycznego pasy zyskują podwójnie na znaczeniu. Po pierwsze ich celem jest zapewnienie wygody i swobody użytkowania specjalistycznych spodni, a po drugie mogą służyć, jako dodatkowy element ubioru do mocowania i przenoszenia dodatkowego ekwipunku. Wśród pasów dla Ratowników Medycznych dostępnych w sklepie sortmund.pl znaleźć można m.in.:

  • taktyczne pasy przeciążeniowe z wewnętrznym pasem podtrzymującym oporządzenie;
  • profesjonalne pasy przeciążeniowe o nośności oporządzenia do nawet 30 kg i płynną regulacją długości;
  • parciany pas przeciążeniowy z pasem wewnętrznym na rzep;
  • parciany pas z bojówkami i blokadą otwierania;
  • wewnętrzne pasy służące do podtrzymywania oporządzenia;
  • dostępne są też klamry zatrzaskowe z blokadą otwierania.

Ratownictwo Medyczne - pasy w codziennym użytkowaniu

Dostępne w sklepie sortmund.pl pasy dla Ratowników Medycznych charakteryzuje przede wszystkim wysoka trwałość, na co, w zależności od modelu, wpływ mają:

  • materiał wykonania: T- poliamid oraz VELCRO;
  • regulacja długości pasa i/lub dostępność w różnych przedziałach rozmiarowych;
  • klamry z solidnego i trwałego tworzywa.
pixelpixel