Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wkładki RM

( ilość produktów: 4 )

Cechą charakterystyczną pracy ratownika medycznego jest w porównaniu do innych służb publicznych niemal ciągła praca w terenie. O ile podstawową funkcją ratowników medycznych jest niesienie pomocy poszkodowanym w wypadkach czy katastrofach, to warto również podkreślić ich rolę podczas wezwań do chorych, a także ich transportu do szpitala, czy np. na dializy. Dlatego też podstawą przygotowania do wymagającego dyżuru jest wyposażenie nie tylko w odpowiedni sprzęt, ale również ubiór, którego częścią są np. wkładki do butów dla ratownictwa medycznego.

Odpowiednie wkładki do butów - ratownictwo medyczne

Dobrych jakościowo i wygodnych wkładek do butów ratownik medyczny potrzebuje dla zapewnienia sobie pełnego komfortu podczas pracy nawet na najbardziej wyczerpujących zmianach. Odpowiednie, anatomiczne profilowanie i praktyczny skład użytych materiałów ma za zadanie utrzymać stopę w komfortowej pozycji w każdym obuwiu, chroniąc ją przed odciskami i otarciami. W sklepie Sortmund.pl dostępne są m.in.:

  • wkładki żelowe z podparciem dla pięty i śródstopia;
  • lekkie wkładki z korytem stabilizującym piętę.

Co ważne, konkretne modele wkładek zawierają nawet wkład węglowy, który pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w bucie, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów oraz nawet namnażaniu bakterii.

Jakość i wykonanie wkładki do butów dla ratowników medycznych

Podstawową funkcją wkładek do butów dla ratowników jest właściwa absorpcja i amortyzacja wstrząsów. Jest to osiągane za pomocą odpowiednich materiałów, które posiadają wspomniane właściwości, jak np. poliester, PU czy materiał tekstylny Hi-poly, czy sam żel. Węgiel aktywny pomaga odprowadzać pot. Wkładki do butów ratowników medycznych są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, przez co zaopatrzyć się w nie mogą wszystkie osoby niezależnie od płci.

pixelpixel