Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pagony polowe SG

( ilość produktów: 19 )

Pełnienie zadań związanych z ochroną granicy państwowej, a co się z tym wiąże, również kontrolą ruchu granicznego, wymaga od przedstawicieli Służb Granicznych nie tylko odpowiednich predyspozycji psychofizycznych, ale także odpowiednio dobranego ubioru. Co ważne, wszystkie elementy składowe ubioru posiadają określony wzór w podziale na pełnione w danym momencie funkcje, a także pory roku. Jednym z takich ważniejszych elementów umundurowania są pagony polowe Służb Granicznych, które stanowią element identyfikujący funkcjonariuszy ze względu na posiadany stopień służbowy. Szeroki wybór pagonów polowych dla Służby Granicznej znajdziesz w sklepie sortmund.pl.

Pagony polowe dla Służb Granicznych - charakterystyka i normy

Wszelkie regulacje dotyczące norm i wzorów umundurowania dla przedstawicieli Służby Granicznej, zostały szczegółowo opisane w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2016 r. w sprawie umundurowania funkcjonariuszy Straży Granicznej (przepisy uzupełniające, zgodnie z ustawą o Straży Granicznej z 1990 r.). W myśl za Rozporządzeniem ubiór polowy jest stosowany szczególnie podczas szkoleń, ćwiczeń oraz wszędzie w oddziałach terenowych, gdzie nie jest wymagany inny rodzaj umundurowania. Z racji specjalnego przeznaczenia mundurów polowych, również pagony polowe Służb Granicznych (zwane też pochewkami lub naramiennikami), muszą spełniać tożsame wymagania kolorystyczne i techniczne.

Rodzaje pagonów polowych dla Służb Granicznych dostępne na sortmund.pl

Wszystkie dostępne w naszym sklepie pagony polowe Służb Granicznych zostały wykonane zgodnie z wytycznymi, wypełniając wymagania wzoru SG14. W zależności od oznaczeń poszczególnych stopni, na pagonach polowych dla Służb Granicznych znajdują się odpowiednio ułożone belki, krokiewki czy diamenty. I tak w sklepie sortmund.pl można nabyć pagony polowe dla funkcjonariuszy Straży Granicznej począwszy od szeregowego i na pułkowniku kończąc.

pixelpixel