Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dystynkcje Państwowa Straż Pożarna

( ilość produktów: 32 )

Państwowa Straż Pożarna to formacja zawodowa, umundurowana, która posiada profesjonalny służbowy sprzęt przeznaczony do walki z pożarem oraz różnego rodzaju klęskami żywiołowymi, jak np. powodzie.

Podobnie jak w przypadku odzieży strażackiej, wygląd i miejsce umieszczania dystynkcji, czyli odznak wskazujących na godność i rangę strażaka, są regulowane Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie umundurowania struktur PSP. Wzory dystynkcji strażackich określa załącznik do rozporządzenia.

Dystynkcje strażackie - co oznaczają?

Dystynkcje strażackie - stopnie funkcyjne, określają miejsce strażaka w hierarchii. Umieszcza się je na czapkach wyjściowych i służbowych, na naramiennikach mundurów, kurtek, swetrów, koszul i ubrań specjalnych. W PSP mamy 19 stopni służbowych w 4 korpusach. Każdemu korpusowi przypisane są odpowiadające stopnie, które są widoczne na odzieży w postaci dystynkcji. Dystynkcje PSP są wyznacznikiem stosunków służbowych i awansu zawodowego.

Sprzedaż internetowa dystynkcji strażackich

Mówiąc o umundurowaniu strażaków, odzieży służbowej i koszarowej mamy na uwadze ubrania najwyższej jakości. Wizerunek osoby godnej zaufania (a z tym się wiąże zawód strażaka), mogą zepsuć nieestetycznie wyglądające dystynkcje strażackie. W naszym sklepie staramy się, by każdy detal umundurowania był wykonany starannie, dlatego oferowane przez nas stopnie funkcyjne PSP znajdują licznych nabywców, do których grona możesz dołączyć i Ty. Okazuje się bowiem, że zainteresowane kupnem dystynkcji są nie tylko jednostki straży pożarnej, ale i jej miłośnicy.

W naszym sklepie kupisz dystynkcje PSP dla każdego stopnia. Dostępność, wysoka jakość towaru i fachowa obsługa to to, co nas wyróżnia na tle konkurencji. Skorzystaj z wygodnej formy zakupów w sklepie internetowym i sprawdź inne elementy oferty tj. m.in.: baretki strażackie czy umundurowanie strażaków.

pixelpixel