Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Orzełki haftowane

( ilość produktów: 34 )

Haftowane orzełki Wojska Polskiego

Polskie orzełki wojskowe są stylizowaną odmianą godła państwowego, wywodzącą się ze średniowiecznej heraldyki. Znak orła funkcjonował wśród polskich książąt już od XIII wieku, a za rządów Władysława Łokietka stał się oficjalnym godłem polskich królów. Stąd też został znakiem rozpoznawczym dla polskich sił zbrojnych. Na wojskowe nakrycia głowy trafił za sprawą Augusta II Mocnego. Oferowane w naszym sklepie orzełki Wojska Polskiego wykonane zostały zgodnie z regulaminami właściwymi dla konkretnych formacji polskiej armii. Prezentują zgodny z zasadami heraldyki oraz tradycją wojskową wizerunek Orła Białego, dostosowany do symboliki stosowanej w wojsku.

Orzełki WP - naszywki na berety wojskowe

Obecnie najbardziej typowym nakryciem głowy żołnierzy w Polsce są berety oraz czapki garnizonowe. Umieszcza się na nich wizerunek Orła Białego. Prezentujemy bogaty wybór naszywek na berety wojskowe wykonanych metodą haftu komputerowego lub haftowanych bajorkiem (srebrną, ozdobną nicią, skręconą w spiralę). Kolorystyka naszywek pod orzełki Wojska Polskiego została dostosowana do barw beretów noszonych przez żołnierzy poszczególnych formacji zbrojnych. Zgodnie z rozporządzeniami MON, kolor czarny przeznaczony jest dla marynarki wojennej oraz jednostek wojsk pancernych. Orzełki WP do beretu w kolorze szkarłatnym przygotowane zostały z myślą o Żandarmerii Wojskowej. Bordowe przeznaczone są dla żołnierzy jednostek desantowo-szturmowych oraz kawalerii powietrznej, a niebieskie dla żołnierzy jednostek obrony wybrzeża. Zielone tło orzełków wojskowych będą pasowały do beretów noszonych w formacjach wojsk lądowych.

Orzełki wojskowe do czapek garnizonowych

Oprócz orzełków WP przeznaczonych na berety, znajdą Państwo w naszym sklepie także specjalne naszywki przeznaczone do czapek garnizonowych oficerów i podoficerów Marynarki Wojennej, na których w szponach Orła umieszczona została kotwica. Dodatkowo oferujemy model orzełka od czapki garnizonowej sił powietrznych z charakterystycznym przedstawieniem orła wojskowego wzbogaconego o motyw skrzydeł husarskich.

pixelpixel