Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Metaloplastyka dla SM

( ilość produktów: 18 )

Zapisy prawne dotyczące funkcjonowania Straży Miejskiej regulują wielu aspektów działalności tej służby mundurowej, w tym również kwestii związanych z dopuszczalnym funkcjonariuszy. Zgodnie z artykułem 21 Ustawy o strażach gminnych z dn. 29 sierpnia 1997 r. oraz licznymi rozporządzeniami resortowymi, określone zostały pewne normy, wzory i zalecenia, które powinny spełniać zarówno stroje taktyczno-operacyjne, jak i umundurowania polowe czy też reprezentatywne o charakterze wyjściowym. Jednym z ważniejszych elementów podkreślających odpowiednią identyfikację funkcjonariuszy są różnego rodzaju elementy dodatkowe do mundurów wyjściowych, jak spinki do mankietów, przypinki i inne elementy dodatkowe.

Przypinki i spinki do mankietów Straży Miejskiej

W sklepie sortmund.pl funkcjonariusze Straży Miejskiej mogą zostać zaopatrzeni w takie elementy uzupełniające reprezentatywne umundurowanie, jak:

  • wytłaczany orzełek w kolorze złotym z napisem "STRAŻ MIEJSKA" - mocowany do czapki funkcjonariusza przy pomocy odpowiednich wąsów;
  • przypinka Straży Miejskiej z orzełkiem (dostępna w kolorze złotym oraz srebrnym);
  • spinka do krawata w kolorze srebrnym z ozdobnym orzełkiem;
  • spinki do mankietów Straży Miejskiej w kolorze złotym ze srebrnym orzełkiem;
  • zestawy spinek do mankietów i krawata ze srebrnym orzełkiem (dostępne są również zestawy w wydaniach okolicznościowych).

Dodatkowe elementy wyposażenia Straży Miejskiej

Poza stałymi elementami ozdobnymi, stanowiącymi uzupełnienie strojów reprezentatywnych strażników miejskich w naszej ofercie znaleźć można również inne niezbędne akcesoria. Są to przykładowo:

  • ozdobne pudełka na przypinki Straży Miejskiej (dostępne w różnych wersjach kolorystycznych);
  • podłużne "skórki" do mocowania odznak (zgodne również z rozporządzeniem MON z dn. 4 sierpnia 2015 r. w sprawie noszenia orderów, odznaczeń i odznak przez żołnierzy zawodowych i żołnierzy pełniących służbę kandydacką);
  • ozdobne breloki z godłem Rzeczypospolitej Polskiej.
pixelpixel