Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5 niezbędnych produktów na poligon w lecie

2019-07-26
5 niezbędnych produktów na poligon w lecie

Bez względu na to, czy jesteś zawodowym żołnierzem, instruktorem czy fanatykiem militariów, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Zapoznaj się z naszą listą 5 niezbędnych przedmiotów, które musisz spakować do plecaka przed poligonem. Gwarantujemy, że dzięki nim nic cię nie zaskoczy. Niezbędne produkty na letni poligon.

5 Niezbędnych produktów na Poligon w Lecie: 

1. Peleryna przeciwdeszczowa – to rzecz, o której bardzo często zapominają rekruci i młodzi adepci szkoły wojskowej, ponieważ wydaje się, że w okresie letnim deszcz nie będzie zbyt często spotykany. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Największe amplitudy opadów odnotowuje się właśnie w czerwcu i lipcu. Peleryna przeciwdeszczowa stanowi niezbędne zabezpieczenie żołnierza podczas deszczu. Przemoknięte ubranie utrudnia działania na poligonie oraz obniża komfort. A przy długich wymarszach także staje się bardzo ciężkie, co bezpośrednio przekłada się na gorsze wyniki.

2. Sznurek – pozorny, ale bardzo przydany przedmiot. Warto wiedzieć, że posiadając jedynie pelerynę przeciwdeszczową, sznurek i znalezione w pobliżu gałęzie, możemy bardzo szybko zrobić improwizowany namiot, który będzie stanowił dla nas bezpieczne schronienie na noc lub po prostu miejsce do wypoczynku. Sznurek przydaje się także do robienia pętli i odciągów na złowioną zwierzynę. Gdy skończą nam się suche racje pokarmowe, to będziemy musieli jakoś zatroszczyć się o pożywienie.

3. Camelbak – naszym zdaniem to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości. Przydaje się nie tylko na poligonie, ale przede wszystkim podczas dłuższego wymarszu czy weekendowej wspinaczki po górach. Jest nie tylko bardzo wygodny w użyciu dzięki długiej rurce, która prowadzi wodę z „plecaka” wprost do ust, ale również specjalnie zaprojektowanemu ustnikowi. Wystarczy nacisnąć końcówkę ustnika zębami i wciągnąć powietrze jak ze zwykłej rurki, aby woda zaczęła lecieć. Puszczając zacisk, woda przestaje płynąć. Dodatkową zaletą camelbaka są jego termiczne właściwości, dzięki czemu utrzymujemy w miarę niską temperaturę wody, co jest szczególnie ważne w ciepłym klimacie. Camelbak zapobiega też odwodnieniu, ponieważ pozwala się nawodnić w trakcie marszu, bez konieczności postoju.

4. Multitool – wielofunkcyjne narzędzie typu multitool powinno stanowić stałe wyposażenie każdego prawdziwego mężczyzny. Narzędzia wchodzące w skład multitoola to nie tylko kombinerki, ale również scyzoryki, ściskacze, przecinacze, pilniki, haki, nożyczki, linijki, otwieracze czy śrubokręty. Jednym słowem wszystko to, co nie tylko pozwoli nam przetrwać na zewnątrz (np. w lesie), ale przede wszystkim sprawi, że codzienne funkcjonowanie na często wielotygodniowym poligonie stanie się zdecydowanie prostsze.

5. Szal maskujący (tzw. moskitiera) – materiał przydatny nie tylko do kamuflażu. Może też służyć jako typowa moskitiera czy element okrywający obozowiska. Zazwyczaj jest bardzo wytrzymały, lekki, spory objętościowo i wykonany z bezszelestnego materiału.   Czy jest coś, co warto jeszcze dodać do tej listy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

pixelpixel